Konferencja podsumowująca w 2013 r.

W piątek 20 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca działania w projekcie „Szybcy na torze – bezpieczni na drodze - II edycja ”

Wśród gości pojawili się przedstawiciele partnerów projektu i instytucji współpracujących, a także młodzież ze szkół i uczelni biorących udział w konkursach grupowych z całej Małopolski.

W pierwszej części konferencji w tematykę Projektu wprowadził Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenie Passe-Partout Robert Barys, przez całą dalszą część konferencji dokonał prezentacji rezultatów Projektu w 2013 r.: konkursu grupowego dla szkół i uczelni na projekt Multimedialnej Mapy Niebezpiecznych Miejsc Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza, akcji „Zaprzyjaźnij się z alkomatem”, Staży Bezpiecznej Jazdy, darmowych karnetów na gokarty oraz wyjazdy na wyścigi F1 do Niemiec i na Węgry i kursy bezpiecznej jazdy na torze wyścigowym. Następnie przedstawiciele KMP w Tarnowie i Nowym Sączu przedstawili prezentacje nt. zachowań młodych kierowców na drodze, nawiązując do współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Passe-Partout przy tegorocznej, II edycji Projektu „Szybcy na torze – bezpieczni na drodze”.

Druga część dnia poświęcona była spotkaniu dla młodzieży z Bartkiem Mitera zawodnikiem ESTA TMT MOTOCROSS, który opowiedział o swoim udziale w wyścigach motocrossowych. Swój głos zabrał również Mateusz Pachota, jeden z uczestników wyjazdu na wyścigi F1. Opowiedział o przebiegu wyścigu, wyglądzie zaplecza rajdowego i o tym, że warto brać udział w konkursach poswięconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Po rozmowie z udziałem gości nt. bezpieczeństwa na drodze i rozgraniczaniu jazdy sportowej z jazdą po drogach publicznych przedstawiono regulamin konkursu oraz podano zwycięzców konkursów, zaprezentowano również nagrodzone filmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Zwycięzcom wręczono cenne nagrody.

Zapraszamy do foto galerii:

http://szybcyibezpieczni.pl/content/konferencja-podsumowuj%C4%85ca-w-201...