Szybcy start

Dnia 26 października w Hotelu Cristal Park Tarnów odbyła się konferencja podsumowująca III edycję projektu "Szybcy na torze - bezpieczni na drodze". W konferencji wzięli udział Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz, Robert Barys - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Passe-Partout i Fundacji Prodriver, a także Mistrzowie Kierownicy: Karolina Pilarczyk Polish Drift Girl, Adam Gładysz oraz Jerzy Smagała. Obecni byli także przedstawiciele Policji z Tarnowa, Krakowa, Bochni i Nowego Sącza, którzy przedstawili prezentacje na temat zachowań młodych kierowców na drogach w Tarnowie, Nowym Sączu i okolicach oraz partnerzy z MORD w Tarnowie i współpracujących szkół i uczelni.

W dniach 2-3 lipca 2016 r. wyjechaliśmy ze zwycięzcami konkursu na nagrodę główną na tor Redbull Ring Spielberg na GP Austrii Formuły 1. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wiedeń i degustowaliśmy austriackie specjały, zaś drugi dzień od rana spędziliśmy na oglądaniu wyścigu. Emocje trwały od początku do ostatniego okrążenia, gdzie obejrzeliśmy wspaniały pokaz jazdy zespołowej: Lewis Hamilton w ambitnej walce z kolegą z teamu Nicko Rosbergiem jadącym na pierwszej pozycji zahaczył go i spowodował jego spadek poza podium!

W poniedziałek 6 czerwca 2016 r., godz. 10.00-13.00 na terenie Motodromu w Zbylitowskiej Górze odbyły się lekcje bezpieczeństwa na drodze realizowane przy współpracy z Powiatem Tarnowskim i Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 uczestników z 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego. Gośćmi specja

We wtorek 24 maja 2016 r.  na terenach przyszkolnych Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Rejtana 18 odbyła się trzecia już odsłona akcji promującej bezpieczeństwo na drodze wśród młodych ludzi pn. "Staż Bezpiecznej Jazdy" organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout.

Fotorelacja ze Staży Bezpiecznej Jazdy w Zakliczynie.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne atrakcje: symulator zderzeń, symulator dachowania, symulator rajdowy, a także slalom w alkogoglach. Można było również zgłaszać swój udział w projekcie "Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze" do losowania nagród dla młodzieży angażującej się w działania BRD. 

W dniu 17.12.2015 r. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca nasze tegoroczne działania. Obecni byli nasi Partnerzy z Tarnowa, Nowego Sącza, Krakowa i Bochni, a także młodzież uczestnicząca w konkursie na materiały promujące BRD.

We wtorek 06.10.2015 r. na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu przy ul. Rejtana odbyły się szkolenia z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów sądeckich szkół. Uczestnicy, łącznie blisko 200 osób, mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy oraz zasad BRD. 

Lekcje bezpieczeństwa na drodze dla młodych kierowców Powiatu Tarnowskiego odbyły się 22.09.2015 r. Uczestniczyło w nich blisko 300 uczniów ze szkół Powiatu. Mieli oni możliwość skorzystania z atrakcyjnego i wartościowego programu dydaktycznego służącego promowaniu wśród młodzieży idei Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

23 września 2015 odbyły się szkolenia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów Gimnazjum ze Zbylitowskiej Góry. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy oraz zasad BRD z instruktorem technik jazdy. 

23 września 2015 r. przeprowadzono Lekcje Bezpieczeństwa na Drodze dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze. Uczestnicy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i zasad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Odbyły się również pokazy na torze ukazujące realne sytuacje zagrożenia w ruchu drogowym: pokaz omijania nagłej przeszkody na przejściu dla pieszych, ryzyko alkoholu za kierownicą (za pomocą alkogogli), a także jazda symulatorem dachowania (pokazujący jak ważne jest zapinanie pasów). 

Strony