Współpracują z nami

Rafał Sonik

"Kiedy zaczynałem swoją karierę rajdową pociągała mnie myśl o prędkościach, jakie będę mógł rozwijać. Chciałem być najszybszy. Dziś, jako rajdowiec z ponad 20-letnim bagażem doświadczeń zebranych w rajdach Pucharu Świata oraz w Rajdzie Dakar wiem, że kluczem do zwycięstwa nie jest szybkość. To doświadczenie i rozwaga pomagają zwyciężać. Bezpieczeństwo to priorytet we wszystkich wyścigach, jakie znam. Nie ryzykuję bez potrzeby. Zawsze pamiętam o prostej maksymie: żeby wygrać trzeba znaleźć się na mecie.

Kiedy zsiadam się z quada, zdejmuję kask i przestaję być rajdowcem - jestem po prostu kierowcą. „Szybcy na torze - Bezpieczni na drodze” to projekt, który pozwala w sposób kontrolowany przekroczyć granicę szybkości i sprawdzić czym różni się tor od drogi publicznej. Być może dzięki tej akcji odkryjemy prawdziwe sportowe talenty wśród młodych adeptów kierownicy? Jazda z wyobraźnią to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Codziennie możemy przecież wygrać własne życie".

Adam Gładysz

"Uważam, że inicjatywy takie jak „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” są bardzo potrzebne młodzieży, którą trzeba szkolić po to, żeby bezpiecznie poruszała się na drogach i powodowali jak najmniej wypadków. Młodzi ludzie muszą uświadomić sobie, że bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, dlatego ja do takich akcji chętnie się przyłączam gdyż życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze. Uważam, że takie akcje powinny być promowane częściej, a młodzież powinna czerpać z nich jak najwięcej".

Leszek Kuzaj

"Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Startując w rajdach i pokonując tysiące kilometrów po drogach całej Europy nauczyłem się, że nie wszystkie sytuacje da się przewidzieć, ale dzięki pracy nad poprawą techniki i rozwiniętej wyobraźni można im zapobiegać i wypracować sobie odpowiednie zachowania i nawyki na drodze. Popieram dlatego projekt „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze”, który uzmysławia jak poruszać się bezpiecznie po naszych drogach i w atrakcyjny, przystępny sposób promuje BRD wśród młodych ludzi".

Patryk Kosiniak